Сливова дегустація: коли кислувато-солодкі фрукти можуть з’явитися в раціоні малюка

Сливова дегустація: коли кислувато-солодкі фрукти можуть з’явитися в раціоні малюка

Щедра на вітаміни групи В, що сприяють нормалізації обміну речовин, вітамін Е, необхідний для зміцнення імунітету, калій, який важливий для розвитку нервової системи, а ще магній, залізо, корисні вуглеводи, клітковину, органічні кислоти… Усе це багатство увібрала в себе слива, яка о нинішній порі наливається стиглістю та соковитістю.

Поласувати синьобокими кислувато-солодкими фруктами, либонь, зовсім не проти і дорослі, і малі. А щоби не мати навіть найменших сумнівів: як, коли та скільки сливи може з’явитися в дитячому раціоні, ми вирішили поспілкуватися із лікаркою-педіатром амбулаторії №3 ЦПМСД №1 Сажидою Шевченко.

За її словами, матусям треба назавжди запам’ятати ключове правило прикорму – будь-який новий смак мусить з’являтися у меню немовляти поступово, починаючи з половини чайної ложечки, і персонально, тобто інших фруктово/овочево/ягідних «новинок» цього дня в раціоні не має бути. У такий спосіб вдасться, по-перше, запобігти розвитку серйозної алергії, якщо дитя до неї схильне, а, по-друге, точно визначити, який саме складник у меню не підходить малюку.

  • Щодо сливи, то її доречно вперше дати скуштувати своїй крихітній непосидючці після того, як вона розсмакує різні овочеві кашки, фрукти, що мають світле забарвлення. Найкращий варіант знайомства зі сливою – пюре, а ліпший час – досягнення малечею 8–9-місячного віку.

«Сливове пюре необхідно добре розім’яти, – каже Сажида Ташовна. – Воно має бути однорідним, не містити грудочок/шкірки/волокон, які малюку вочевидь буде важко ковтати. Якщо новий смак дитині сподобався, то можна поступово збільшувати обсяг порції до 50–80 гр, а коли маляті виповниться один рік, то допустиму сливову норму слушно збільшити до 100–150 гр».

Лікарка-педіатр наголошує, що клітковина, якою щедро наділені сливи, нормалізує моторику кишківника дитини. Водночас цей фрукт дає змогу організму краще засвоювати залізо, необхідне для повноцінного розвитку кровоносної системи й обмінних процесів. Однак треба зважати, що за сливами «помічено» проносний вплив.

  • Крім пюре, у раціон малих ласунів незайве додати смачний і корисний сливовий сік. Для першої дегустації його слушно розвести кип’яченою тепленькою водичкою (пропорції – 1:1), а згодом можна поволі збільшувати порцію з однієї чайної ложки до 100 мг на день.

  • Коли в малого гурмана виростуть зубки, то цілком логічно доповнити його меню шматочками ретельно вимитої й очищеної від шкірки сливи.

До речі, Сажида Шевченко радить батькам дозволяти дитині самостійно тримати їжу ручками/давати їй ложечку зі смаколиками, адже завдяки активному залученню до процесу харчування у малят розвивається дрібна моторика та жувальні навички. А якщо вся родина їсть за одним столом, то ще й закладається розуміння, як правильно це робити, виникає відчуття радості від того, що сім’я разом.

Вам також має сподобатись...