Смородина в дитячому меню: коли, як та скільки

Смородина в дитячому меню: коли, як та скільки

Дедалі рясніше кущі смородини вкриваються стиглими чорнобокими ягодами, а отже, саме час довідатися про користь цих солодко-кислуватих плодів, які є застереження щодо їхнього споживання і, звісно ж, коли, як та скільки смородини може з’явитися в раціоні дітлахів. Про все це розпитуємо лікарку-педіатра амбулаторії №6 ЦПМСД №1 Ольгу Філонову.

Вона наголошує, що в смородині містяться пектини, вуглеводи, органічні кислоти, солі калію, магнію, кобальту, заліза. Особливо багато в цих ягодах вітаміну С, незамінного і для нормального функціонування дорослого організму, і для повноцінного розвитку малечі.

Водночас у випадку із смородиною є кілька «але». Із цими плодами варто бути обережними через можливі алергічні прояви. Крім того, не рекомендується вживати чорнобокі ягоди тим, у кого діагностовано гепатит, гастрит, виразку шлунка з підвищеною кислотністю шлункового соку, тромбофлебіт, а також підвищене згортання крові.

«Смородина може збагатити дитяче меню не раніше, ніж малому гурману виповниться пів року й десь за місяць після того, як він почне їсти овочеві пюре й кашки, – каже Ольга Борисівна. – Завжди треба пам’ятати про пробну порцію, щоб мінімізувати наслідки в разі, якщо виникне алергічна реакція. Якщо помітили тривожні симптоми (висипання на шкірі, почервоніння очей тощо) – негайно поспілкуйтеся зі своїм лікарем. Якщо дитятко добре сприйняло новий смак, то поволі можна урізноманітнювати його раціон соком, а згодом пюре з цих кисло-солодких ягід».

Лікарка радить:

• почати прикорм із 0,5–1 чайної ложки смородинового соку, який слушно розвести кип’яченою водою кімнатної температури у співвідношенні 1:1;

• якщо все Ок, то невдовзі можна запропонувати чайну ложку нерозбавленого соку й надалі поступово збільшувати порцію;

• гарним варіантом для збагачення дитячого меню будуть вітамінні коктейлі, у яких поєднуватимуться соки декількох фруктів/ягід, зокрема й смородини;

• щойно в малюка виростуть зубки, доречно запропонувати йому скуштувати цілі ягідки смородини, важливо лишень – щоби це були сезонні плоди, які принесуть максимум користі для здоров’я вашого крихітного чемпіона.

Вам також має сподобатись...