«Стався до пацієнта так, як хотів би, щоби поводилися з тобою, твоїми батьками та дітьми»

«Стався до пацієнта так, як хотів би, щоби поводилися з тобою, твоїми батьками та дітьми»

Лікарське ремесло Олександр Ващенко завжди вважав надпрофесією, бо люди в білих халатах дбають про найдорожче, що кожен із нас має, – здоров’я та життя. Він наполегливо йшов до своєї мети і, попри всі віражі долі, влітку минулого року став сімейним лікарем, долучившись до високофахового колективу амбулаторії №4 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1.

«Лікарську освіту я здобув у 2007 році, однак зайнятися омріяною справою зміг лишень нещодавно, – розповідає Олександр Олексійович і зізнається, що навіть більші заробітки не змогли “зламати” його прагнення допомагати людям. – Бувши медпредставником, я завше, як видавалася вільна хвилина, поновлював і поглиблював свої знання: слухав лекції, відвідував конференції, читав медичну літературу… Як мовиться, хотів бути у формі, бо відчував – лікарем я неодмінно стану».

У своїй медичній практиці сімейний лікар керується кількома правилами. Перше – стався до пацієнта так, як хотів би, щоби поводилися з тобою, твоїми батьками та дітьми. Друге – не нашкодь. І третє, яке побіжно витікає з другого, – вчися, бо чим більше ти знаєш, тим менша ймовірність припуститися помилки і водночас вищі шанси на якнайшвидше розпізнання та подолання тієї чи іншої недуги.

Не менш важливим Олександр Ващенко вважає настрій пацієнта, його налаштування на боротьбу з хворобою та згадує слова сірійського письменника Абу-ль-Фараджа: «Нас троє: я, ти і хвороба. Якщо ти будеш зі мною – ми вдвох подужаємо хворобу. Якщо ж ти будеш на боці хвороби – то мені одному з вами двома не впоратися».

Амбулаторія №4 ЦПМСД №1 розташована в Сумах на вул. О. Аніщенка, 10. Якщо хтось із містян, жителів Сумської громади або внутрішньо переміщених осіб має бажання обслуговуватися у вказаному «районі», підібрати собі сімейного лікаря із когорти медичних фахівців цього лікувально-профілактичного закладу, то ласкаво просимо! Докладніше про все можна розпитати в кол-центрі ЦПМСД №1 за номерами: +38(0542)787-700, +380504702003.

Вам також має сподобатись...