Цукерки: секрет правильного споживання

Цукерки: секрет правильного споживання

4 листопада в низці країн світу святкуватимуть День цукерок. Воно й не дивно, адже (що гріха таїти) більшість із нас зовсім не проти поласувати солоденьким. Утім, медики наполягають: шкоди від смаколиків стократ більше, ніж користі, і дуже радять обмежити їхнє споживання.

Плюси та мінуси цукерок докладно обговорюємо із сімейною лікаркою амбулаторії №1 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 СМР Оленою Бондаренко.

Вона зізнається, що теж вживає солодощі, однак робить це час від часу й у незначних кількостях. Саме такий баланс лікарка радить зберігати всім, щоби гастрономічне задоволення від цукерок не обернулося неприємностями для здоров’я.

До речі, список проблем, яких ладні завдати такі смаколики, чималий. Насамперед ідеться про:

  • пошкодження серця та судин;
  • втому й перепади настрою;
  • збільшення ваги;
  • проблеми із зубами;
  • погіршення стану шкіри.

«Кілька разів добре подумайте перед тим, як скуштувати жувальні або смоктальні цукерки, – зазначає Олена Михайлівна. – У них міститься надто багато цукру, барвників, хімічних добавок і ароматизаторів. Завважте: насичений яскравий колір – прямий доказ того, що в ласощі додано штучні барвники, які можуть спричинити захворювання шлунково-кишкового тракту, алергію. Украй прискіпливо треба також ставитися до цукерок із так званим освіжальним ефектом, бо зазвичай виробники забезпечують його з допомогою шкідливого ароматизатора – хімічного ментолу».

Так само потрібно шукати компроміс і у випадку із шоколадними солодощами, хоча безпосередньо какао, із якого виготовляється оболонка цукерок, має чимало корисних властивостей. Проте не варто забувати про начинку, що здатна або перекреслити плюси шоколаду, або підсилити їх.

З огляду на це Олена Бондаренко нагадує, що цінність має виключно якісний чорний шоколад, а ліпшим його наповненням можуть бути, наприклад, сухофрукти, багаті мінералами та вітамінами.

«Безумовно, вибір смаколиків сьогодні неймовірний, і стриматися від того, щоб не перепробувати їх усі, можуть здебільшого гаманець та здоровий глузд, – каже сімейна лікарка. – Щиро зичу, щоб обсяг гаманця вас ні в чому не обмежував, а от розумну норму споживання ласощів дуже раджу запам’ятати – 1–2 цукерки на день. Причому це максимум, якого доречно не досягати. Крім того, менше шкоди солодощі завдадуть, якщо з’їсти їх на десерт після сніданку або обіду».

Вам також має сподобатись...