Туберкульоз: раннє виявлення = швидше одужання

Туберкульоз: раннє виявлення = швидше одужання

Ця хвороба ЩОДНЯ забирає життя 8 тисяч жителів нашої планети. В Україні ЩОРОКУ на неї занедужує майже 30 тисяч людей, а помирає понад 4 тисячі. Це більше, ніж сукупна летальна статистика, спричинена СНІДом та іншими інфекційними й паразитарними захворюваннями. Попри численні міфи, ця недуга є небезпечною для ВСІХ соціальних груп населення і зветься вона – туберкульоз.

24 березня – день, коли в усьому світі медики щонайдужче б’ють у набат, воліючи донести людству головне: туберкульоз – особливо небезпечне інфекційне захворювання, і тому рання його діагностика украй важлива.

«Туберкульоз – одна з найдавніших хвороб людства, але, на жаль, вона непереможена й досі, – каже сімейна лікарка амбулаторії №1 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Анастасія Нагорна. – Ця недуга, яку ще називають сухотами (бо людина швидко «сохне», марніє на очах), зазвичай вражає легені, однак може «зачепити» й інші органи. Туберкульоз вирізняється підступністю і пристосованістю: щойно з’являються нові ліки проти хвороби, як вона до них «звикає». Але сухоти – не безапеляційний вирок! Раннє виявлення захворювання, регулярне приймання препаратів, неухильне дотримання всіх рекомендацій лікаря – і туберкульоз відступить».

Щоб у сухот «відбити бажання» спробувати прокрастися у ваш організм, потрібні:

  • нормальний сон;
  • прогулянки на свіжому повітрі; 
  • збалансоване харчування;
  • стійкість до стресів;
  • періодичні обстеження.

«Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на те, що людина одужає, – зауважує Анастасія Олександрівна. – Задля цього проводять профілактичні огляди раз на рік, флюорографію легень та скринінгове анкетування. Жодних дієвих народних методів лікування сухот немає, тому, помітивши тривожні симптоми, відразу звертайтеся до свого сімейного лікаря».

А збентежитися треба, якщо помітили за собою:

  • кашель, що триває понад 2 тижні;
  • стомлюваність/слабкість;
  • втрату апетиту/схуднення;
  • підвищену температуру (37–37,5 градусів), що зберігається тривалий час;
  • пітливість (особливо вночі).

Якщо йдеться про задавнений кашель із виділенням мокротиння, біль у грудній клітині, задишку, лихоманку з ознобом, високу температуру (до 39 градусів), сильну слабкість, збільшення лімфатичних вузлів – то ПРИТЬМОМ/НЕГАЙНО/ЩОДУХУ мчить у лікарню! Бо у випадку з туберкульозом ліпше сто разів перестрахуватися, ніж запустити недугу. Сухоти лікуються не протягом днів чи тижнів, а місяцями й навіть роками, тож перемогти їх зможе тільки той, хто буде готовий до затяжної, скрупульозної та виснажливої боротьби за своє життя.

Туберкульоз: раннє виявлення = швидше одужання Туберкульоз: раннє виявлення = швидше одужання

Вам також має сподобатись...