Турботу про своє здоров’я не можна відкладати «на потім»

Турботу про своє здоров’я не можна відкладати «на потім»

Здоров’я людини завжди на часі, турботу про нього ніколи не можна відкладати «на потім». У цьому переконує сімейна лікарка амбулаторії №4 ЦПМСД №1 Марина Руденко, з якою ми поспілкувалися з нагоди Всесвітнього дня здоров’я, що відзначається 7 квітня.

«Уявіть свій будинок: якщо в ньому все ладком, прибрано або нещодавно зроблено ремонт, не протікають крани, не риплять двері, а з вікон не свищуть протяги – то нам комфортно в ньому перебувати. Те саме із нашим здоров’ям, що можна описати як стан фізичного, психічного та соціального добробуту людини, – розповідає Марина Михайлівна. – Здоров’я – це комплексна річ, де одне неодмінно пов’язане з другим, а третє стовідсотково впливає на четверте/сьоме/одинадцяте…»

Кожна людина – індивідуальність, а отже, і її здоров’я «не пишеться під копірку». Наш організм складний та багатогранний, а ще він хоче, щоб ми про нього своєчасно дбали, і тому зазвичай надсилає сигнали, що щось у ньому пішло не так. Дуже нерозважливо з нашого боку ті попередження ігнорувати і зволікати з візитом до лікаря. Зупинити хворобу можна «ще в зародку», коли вона не увібралася в силу – подолати її значно простіше.

З-поміж головних правил збереження здоров’я Марина Руденко виокремлює:

  • періодичні профілактичні візити до сімейного лікаря;
  • вакцинацію;
  • збалансоване харчування;
  • здоровий сон;
  • регулярну фізичну активність (принаймні 30 хвилин щодня);
  • турботу про свій емоційний та психічний стан;
  • відмову від шкідливих звичок або принаймні їхнє обмеження.

Отже, зробіть власне здоров’я пріоритетом №1 й повірте: ваш організм обов’язково за це віддячить!

Вам також має сподобатись...