У яких випадках школярам і студентам видається довідка ЛКК?

У яких випадках школярам і студентам видається довідка ЛКК?

Трапляються ситуації, коли учням та студентам без висновку лікарсько-консультативної комісії не обійтися. Про які саме випадки йдеться, цікавимося в заступника медичного директора з експертизи непрацездатності ЦПМСД №1 Володимира Шепіля.

Він наголошує, що є великий перелік захворювань, згідно з яким людина має бути переведена на пільгові умови навчання. Доцільність у цьому насамперед визначає сімейний лікар/терапевт/педіатр. Якщо, наприклад, школяр за станом здоров’я не зможе відвідувати заняття з фізкультури протягом одного місяця, то особистий лікар врегулює це питання одноосібно, виписавши довідку чітко встановленого зразка. Однак коли йдеться про більш тривалу потребу в обмеженні фізичного навантаження, має скликатися ЛКК.

Крім того, засідання комісії є обов’язковим, якщо має місце якась серйозна чи спірна ситуація із самопочуттям юнака/юнки. Якщо стан здоров’я дитини не дає змоги здобувати освіту очно, то ЛКК своїм рішенням може навіть забезпечити переведення учня на домашнє навчання.

За словами Володимира Вікторовича, найчастіший привід для зібрання лікарсько-консультативної комісії у випадку зі студентами – потреба у виданні довідки для академічної відпустки. Цей документ є підставою для перенесення здавання сесії на подальші періоди, у разі тривалої відсутності, спричиненої негараздами із самопочуттям, – виправдати пропуски та врятувати від відрахування з навчального закладу.

Фахівці, які входять до складу ЛКК, мають бути одностайними щодо діагнозу та умов реабілітації заявника. Вони проводять експертизу на основі фактичного матеріалу, зібраного в результаті спостереження за пацієнтом. Якщо комісією досягнуто консенсусу про видання довідки, то відповідний бланк заповнюється з неухильним дотриманням вимог чинного законодавства.

Вам також має сподобатись...