Уже з квітня всі рецептурні ліки відпускатимуть за електронним рецептом

Уже з квітня всі рецептурні ліки відпускатимуть за електронним рецептом

З квітня 2023 року Міністерство охорони здоров’я України запроваджує електронний рецепт на всі препарати, що містяться в Державному реєстрі лікарських засобів та підлягають відпуску за рецептом лікаря. Йдеться про антибіотики, протисудомні засоби, медикаменти для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб, гормональні препарати тощо.

Очікується, що е-рецепт мінімізує самолікування як явище і вбереже людей від негативних наслідків, спричинених «добрими порадами» на кшталт: сусідка точно знає / кума поганого не порекомендує… Водночас процес створення електронного рецепта спростить рутинне призначення медикаментів та дасть змогу уникнути помилок.

Отже, як можна буде отримати е-рецепт?

  • Електронний рецепт на всі рецептурні ліки виписуватиметься незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Це проста процедура, яку може швидко виконати будь-який лікар.
  • Сформувати е-рецепт зможуть лікарі всіх спеціальностей, що працюють у медзакладах будь-якої форми власності.
  • Щоб отримати рецепт на рецептурні ліки, необхідно звернутися до лікаря, який у разі потреби зареєструє пацієнта в ЕСОЗ та сформує електронне призначення, вказавши активну речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з приймання ліків.
  • Якщо лікування є тривалим (у випадку хронічних захворювань) або виникла необхідність продовжити лікування чи профілактику, повторний електронний рецепт можна буде отримати, звернувшись до свого сімейного лікаря дистанційно. Для цього в системі попередньо обов’язково має бути зафіксоване перше призначення лікаря.
  • Після формування лікарем е-рецепта пацієнту надійде на його гаджет номер та унікальний код підтвердження, які необхідно повідомити фармацевту в аптеці для придбання ліків.
  • Якщо хворий не має мобільного телефону, лікар надрукує спеціальну інформаційну пам’ятку з деталями призначення, номером та кодом для погашення рецепта в аптеці.

Не займайтеся самолікуванням! Довірте турботу про своє здоров’я професіоналам – звертайтеся в Центр первинної медико-санітарної допомоги №1! Номери кол-центру: +38(0542)787-700, +380504702003.

Вам також має сподобатись...