Ризик захворіти на кір зростає. Якщо пропустили планове щеплення своєї дитини – невідкладно зробіть його

Ризик захворіти на кір зростає. Якщо пропустили планове щеплення своєї дитини – невідкладно зробіть його

Кір може активізуватися: якщо пропустили планове щеплення своєї дитини – невідкладно зробіть його

Під час повномасштабної війни для багатьох із нас питання, пов’язані із власним здоров’ям, вакцинацією себе та своїх дітей відійшли на другий план. Однак хвороби не дрімають, і ось уже медики б’ють у набат – через зниження рівня охоплення малих українців щепленнями є ризик повернення кору.

«Статистика за надскладний для нашої держави 2022 рік не катастрофічна, але й не найкраща, – зауважує медична директорка КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» СМР Анна Пилипенко. – Зокрема, вакцинація малюків віком до 1 року, передбачена календарем профілактичних щеплень, коливається в межах 62–74% від різних захворювань. Можливо, через внутрішнє переміщення/виїзд за кордон не всі відомості про імунізацію потрапили до річного звіту. Але ж… Ми закликаємо всіх батьків, які з різних причин пропустили щеплення своєї дитини, невідкладно зробити його».

Анна Юріївна наголошує: кір – украй небезпечне вірусне захворювання, що швидко поширюється. 9 людей із 10, з якими контактує інфікована особа, занедужують, якщо вони не були щеплені. Вірус передається під час кашлю, чхання і просто тісної комунікації, причому він активно розповсюджується ще за 4 дні до та через 4 дні після появи висипу у хворого.

Кір може мати серйозні наслідки, особливо для дітей віком до 5 років. Це захворювання здатне спричинити запалення середнього вуха (отит), дихальних шляхів (бронхіт), пневмонію, діарею, енцефаліт і навіть призвести до смерті.

«Спеціального лікування від кору немає, – каже Анна Пилипенко. – Найкращий оберіг від нього – вакцинація. В Україні застосовується комплексне щеплення від кору, паротиту і краснухи (КПК). Воно безпечне й ефективне. Щоби гарантувати тривалий захист, дитина має отримати дві дози КПК-вакцини (у віці 12 місяців та 6 років)».

Безоплатно щепити свою дитину від кору можна в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1. Зателефонуйте до кол-центру /+38(0542)787-700, +380504702003/, там порадять, як і де це краще зробити.

Ризик захворіти на кір зростає. Якщо пропустили планове щеплення своєї дитини – невідкладно зробіть його Ризик захворіти на кір зростає. Якщо пропустили планове щеплення своєї дитини – невідкладно зробіть його

 

Вам також має сподобатись...