Вакцинація: правда №…

Вакцинація: правда №…

Міцний імунітет = гарне здоров’я. Щоби це рівняння працювало безвідмовно, на допомогу приходить вакцинація. Зокрема, щеплення здатні захистити людину від 10 смертельно небезпечних хвороб та їхніх важких ускладнень. І ось це правда №1. Власне, ідеться про:

  • гепатит В (вражає печінку);
  • туберкульоз (страждають легені, кістки);
  • поліомієліт (б’є по нервових клітинах, які відповідають за рухи, може спричинити невиліковний параліч);
  • дифтерію (проявляється як ангіна, під час якої у горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання і здатні призвести до смерті);
  • кашлюк (нищить дихальні шляхи, супроводжується нападами спазматичного кашлю, який може спричинити зупинку дихання);
  • правець (характеризується сильними судомами, загрожує переломами кісток);
  • ХІБ-інфекцію (провокує у дітей від 5 років розвиток пневмонії, гнійного менінгіту, запалення надгортанника тощо);
  • кір (здатний спричинити запалення мозку – енцефаліт, ураження органів слуху, інвалідність, смерть);
  • краснуху (особливо загрозлива під час вагітності);
  • епідемічний паротит – свинку (так само украй небезпечна хвороба для жінок при надії).

Дотримання часових проміжків, чітко визначених календарем профілактичних щеплень, гарантує максимальний захист. І ось це правда №2.

Наприклад, вакцинувавши немовля у перші дні життя від туберкульозу, буде усунуто ризики занедужати на туберкульозний менінгіт, що вражає мозкові оболонки. Отримавши протягом перших пів року життя три дози вакцини проти гепатиту В, дитина матиме довічний захист від цього страшного захворювання. Так само надто важливо зробити перше щеплення проти кору, краснухи й паротиту в 1-річному віці, а друге – у 6 років.

Вакцинація стосується не лише малюків, а й людей віком 18+. І це правда №3.

Зокрема, усі дорослі мають щеплюватися від дифтерії і правця. Вакцини проти цих хвороб діють протягом 10 років, тож необхідно підсилювати свою імунну систему, щойно вказаний термін мине.

Є також низка щеплень, які є рекомендованими. Робити їх чи ні – вирішує пацієнт, але якщо він воліє набути стійкість до неприємних захворювань, то відповідь очевидна. І це правда №4. Такими вакцинами насамперед є протигрипова, проти вірусу папіломи людини.

Щеплення безпечні, вони не спричиняють аутизм та не перевантажують імунітет. Десятки наукових досліджень спростовують такий зв’язок. І ось це правда №5.

Незручності, яких ладна завдати вакцина: підвищення температури тіла, виникнення набряку, ущільнення/почервоніння в місці ін’єкції. Названі реакції організму цілком нормальні й зазвичай тривають протягом одного–двох днів. Якщо ваше самопочуття чи стан здоров’я вашої дитини викликає занепокоєння після зробленого щеплення, слушно звернутися до свого сімейного лікаря/педіатра/терапевта і розібратися в причинах.

Вам також має сподобатись...