Війна – не привід пропускати щеплення

Війна – не привід пропускати щеплення

Сьогодення кожного українця сповнене постійною небезпекою і намаганням зберегти найголовніше – життя, рятуючись від масованих обстрілів сусіда-агресора. Водночас воєнне лихоліття криє в собі й супутні негаразди. Перебування у велелюдних місцях і неналежних санітарних умовах, поранення або контакти з тими, хто зазнав ушкоджень, – усе це значно підвищує загрози поширення інфекційних захворювань, здатних завдати колосальної шкоди здоров’ю. А якщо доросла людина / дитина не щеплена або не повністю вакцинована, то ризики занедужати зростають багаторазово.

Лікар-педіатр амбулаторії №6 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Михайло Казанцев закликає усіх, у кого порушений графік щеплень, звернутися до своїх сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, з’ясувати наявність потрібних вакцин і виправити ситуацію.

«Вакцинація найефективніше запобігає багатьом хворобам та ускладненням, які ці недуги можуть спричинити, – каже Михайло Петрович. – Особливо акцентую увагу на дітях, життя і здоров’я яких залежить виключно від дій/бездіяльності їхніх батьків/опікунів. Нещеплені діти – надто вразливі до цілої низки інфекцій, подужати які без вакцинації неможливо. Наслідки можуть бути дуже важкі: починаючи надскладним перебігом хвороби й закінчуючи інвалідністю та навіть смертю».

Лікар наголошує: війна – не привід пропускати щеплення, а навпаки – причина, щоби їх зробити.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, дитина має отримати вакцини проти туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції.

Щепити дітей потрібно:

  • проти туберкульозу – у проміжку між 3 і 5 добами життя;
  • проти гепатиту В – протягом першої доби життя, у 2 та 6 місяців;
  • проти кору, паротиту та краснухи – у 12 місяців і 6 років;
  • проти дифтерії та правця – у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років;
  • проти кашлюка – у 2, 4, 6, 18 місяців;
  • проти поліомієліту – у 2 і 4 місяці (інактивована вакцина), у 6 та 18 місяців, а також 6 і 14 років (оральна поліомієлітна вакцина);
  • проти хіб-інфекції – у 2, 4 та 12 місяців.

Михайло Казанцев радить перевірити, чи отримала ваша дитина/діти всі потрібні дози вакцини. «Якщо обставини склалися, що якесь зі щеплень пропущене, то слушно його оперативно наздогнати, – зазначає педіатр. – Крім того, не забуваємо про потребу в стійкому захисті від COVID-19, адже зняття із цієї хвороби статусу пандемії, не означає, що вона щезла й не несе загрози».

Принагідно нагадаємо, що вакцини проти коронавірусу в Україні доступні й безоплатні, а щепитися можна, наприклад, в одному з пунктів вакцинації ЦПМСД №1. Докладніше радо розкажуть у кол-центрі: +38(0542)787-700, +380504702003.

Вам також має сподобатись...