Видавати е-направлення має той лікар, який скеровує пацієнта на обстеження/аналізи

Видавати е-направлення має той лікар, який скеровує пацієнта на обстеження/аналізи

Електронне направлення – це ключова передумова, щоби пацієнт отримав безоплатні медичні послуги, як-от: консультація вузькопрофільного спеціаліста, проведення того чи іншого різновиду інструментального дослідження, аналізів. Водночас нерідко виникає дилема: хто саме має створювати е-направлення? Чіткі роз’яснення щодо цього надають у Національній службі здоров’я України.

У медичному відомстві наполягають: видавати е-направлення має той лікар, який призначає певні обстеження, аналізи тощо. Якщо йдеться, наприклад, про фахівців вузької спеціалізації (онкологів, кардіологів, хірургів…), то саме вони мусять створити відповідний електронний документ, а не скеровувати людей до їхніх персональних лікарів.

«Сімейний лікар, педіатр та терапевт мають зосереджуватися на прийманні пацієнтів та наданні їм первинної медичної допомоги, а не на виписуванні направлень за призначеннями вузьких спеціалістів», – наголошують у НСЗУ.

Крім того, у Нацслужбі здоров’я радять: якщо лікар-спеціаліст відмовляється надати електронне направлення на обстеження, яке сам призначив, доречно звернутися до керівництва медзакладу, де стався такий інцидент. Якщо врегулювати ситуацію на місці не вдається, можна зателефонувати до кол-центру НСЗУ за номером 16-77.

Вам також має сподобатись...