«Виговорити» свої тривоги та жалі…

«Виговорити» свої тривоги та жалі…

Напередодні Всеукраїнського дня психолога, що маркується на календарі 23 квітнем, ми запросили до розмови одну з «винуватиць» цього свята – Оксану Горлач, яка з огляду на свою професію відповідає за ментальне здоров’я тих, хто звертається до Центру первинної медико-санітарної допомоги №1.

Оксана Василівна працює психологом віднедавна, хоча в медицині – понад 15 років.

«До цього я була медичною сестрою сімейної амбулаторії, то, як кажуть, заповітна дівоча мрія, – зізнається співрозмовниця. – Однак коли ми дорослішаємо, дорослішають і наші бажання. Я усвідомила, що знати/вміти/розуміти більше – це тільки на користь, і тому вирішила опанувати ще одну професію, перевагу віддала психології».

Цікавимося, з якими проблемами нині найбільше звертаються містяни та чи звертаються взагалі?

«Так, довідавшись, що в ЦПМСД №1 є психолог, люди приходять, – каже Оксана Горлач. – У сьогоднішніх реаліях стрес та переживання є надлишковими, відчуття страху постійно живе в нас через війну. Ось це і є нині найпоширенішим приводом для візиту до психолога. Хоча, звичайно, є і особисті негаразди. Наприклад, люди похилого віку дуже важко переживають самоту. Ба більше, коли чимало українців були змушені тікати від обстрілів, а старше покоління не захотіло залишати напризволяще свої домівки. Є так само одвічна колізія “батьки – діти”, різні прояви булінгу, нерозділені почуття, занижена самооцінка…»

Психолог пояснює простими словами – людям треба «виговорити» свої тривоги та жалі… І доки вони «виговорюються», вона воліє знайти причину/подразник/першоджерело проблеми, а потім обрати спосіб, як саме її усунути. Оксана Василівна додає, що технік і методик зарадити в тій чи іншій ситуації – чимало (тестування, вправи тощо). Утім, якщо людина тривалий час ігнорує свої душевні тригери, попри те, що самотужки не може їх вгамувати, то не виключено, що допомоги психолога буде замало. У таких випадках можуть знадобитися консультації психотерапевта та медикаментозний супровід.

«Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною нашого щасливого життя, душевний спокій та рівновага мають таке ж саме значення, як гарний фізичний стан людини», – наголошує співбесідниця і радить «не запускати» себе, а в разі потреби скористатися психологічною підтримкою.

Оксана Горлач приймає пацієнтів в амбулаторії №7, що на вул. Хворостянка, 3, за попереднім телефонним записом /+380975354891/.

Вам також має сподобатись...