За призначені лікарем аналізи не треба платити з власної кишені

За призначені лікарем аналізи не треба платити з власної кишені

Навіть нині чимало людей переконані: щоб зробити будь-яке лабораторне обстеження – треба обов’язково за нього платити. Однак це твердження некоректне, і ось чому.

Аналізи є ефективним складником діагностики та підготовки схеми подальшої терапії, тож логічно, що лікарі активно застосовують таку медичну опцію. До речі, акцентуємо увагу на слові «лікарі», бо саме вони (а не пацієнти) визначають доцільність проведення тих чи інших лабораторних обстежень.

Якщо аналізи призначено особистим лікарем (сімейним/терапевтом/педіатром), або фахівцем, який супроводжує людину під час лікування конкретного захворювання, він неодмінно випише електронне направлення. Саме воно є запорукою того, що необхідні дослідження будуть безоплатними, оскільки в такому випадку затребувані обстеження покриваються Програмою медичних гарантій.

Наявні різновиди аналізів включено до різних медичних пакетів – з огляду на специфіку надання допомоги. Якщо якесь лабораторне обстеження призначено лікарем «первинки», його пацієнт має змогу зробити необхідний аналіз у своєму лікувальному закладі первинного рівня, якщо ж дослідження, наприклад, виписане фахівцем «вторинки», то і пройти його варто в медустанові вторинної ланки.

Принагідно нагадуємо, що КНП «ЦПМСД №1» гарантує своїм декларантам увесь спектр безоплатних послуг первинної медичної допомоги (аналізи, швидкі тести, вакцинація тощо).

Вам також має сподобатись...