Загроза ботулізму: як вберегтися

Загроза ботулізму: як вберегтися

Літня пора завжди підвищувала ризики виникнення харчових отруєнь та інфекційних шлунково-кишкових захворювань, а цьогоріч, після того, як росіяни спричинили екологічну катастрофу, підірвавши Каховську ГЕС, небезпека спалаху таких хвороб, зокрема й ботулізму, зросла багаторазово.

За словами завідувачки амбулаторії сімейної медицини №5 ЦПМСД №1 Олени Іванової, ботулізм може призвести до тяжких наслідків, навіть летальних. Тож варто бути максимально розбірливими в тому, що ми їмо, зважати на те, як споживані харчі готувалися, у яких умовах зберігалися.

«Це отруєння підступне через те, що здебільшого “криється” в продуктах, що пройшли термічну обробку, а більшість людей вважає такий спосіб приготування безпечним, – пояснює лікарка загальної практики. – Проте це зовсім не так. Наприклад, консервовані вироби, які були погано вимиті, мали сумнівну якість складників, неправильно/недостатньо термічно оброблені, неналежно транспортувалися чи зберігалися, є сприятливим середовищем для розвитку ботулізму».

Токсин, який спричиняє цю хворобу, ніяк себе не проявляє. Він не впливає ані на смакові характеристики, ані на зовнішній вигляд продукту, тож збагнути, що споживаєш заражене, – украй складно.

Нині надвисока загроза спалаху ботулізму пов’язана з підривом окупантами Каховської ГЕС.

Олена Іванівна наголошує:

  • у жодному разі не можна споживати мертву/несвіжу рибу (ані в’ялення, ані копчення, ані проварювання, ані прожарювання НЕ зроблять її безпечною!);

  • не треба їсти м’ясних та ковбасних виробів, у якості яких не впевнені;

  • якщо помітили за собою підвищену стомлюваність / сильну сухість у роті / різкі порушення зору / запаморочення / негаразди із травною системою (нудота, блювання, послаблення випорожнень, здуття живота, закреп), негайно зверніться до особистого лікаря;

  • пильнуйте за тим, чим харчуються діти, у випадку появи тривожних симптомів/підозр – невідкладно проконсультуйтеся з фахівцем, який опікується здоров’ям вашої дитини.

Телефони кол-центру ЦПМСД №1: +38(0542)787-700, +380504702003 (у будні – з 07:00 до 17:00; у вихідні/святкові дні – з 08:00 до 17:00).

Вам також має сподобатись...