Зелений та хрумкий, хто він такий?

Зелений та хрумкий, хто він такий?

Цей овоч прадавні жителі південних районів Індії і Китаю розсмакували ще понад 6000 років тому. Поширившись світом, зелена рослина з пухирцями здобула велетенську кількість прихильників. Наприклад, єгиптянам вона так припала до душі, що вони нерідко зображували ласий плід на пам’ятниках, а стародавні греки навіть заснували на його честь містечко Сикион, що перекладається як «місто огірків».

Сьогодні – Всесвітній день огірка, тож, либонь, не зайве буде довідатися про користь та шкоду одного з найулюбленіших овочів на планеті.

Певно, усі в курсі, що 95% у складі огірка становить вода. Здавалося б, і в чому ж тут цінність? Однак вода, яка міститься в рослині, дуже чиста (на кшталт дистильованої), вона прекрасно тамує спрагу й очищає організм від токсинів. Зелений овоч із пухирцями – це бездонне джерело корисних елементів і вітамінів. Огірок вважається болезаспокійливим, антитоксичним, жарознижувальним, спазмолітичним засобом.

Додаючи цей овоч у свій раціон, ми неабияк допомагаємо власному організму, проте слушно запам’ятати, що мається на увазі виключно свіжий, сезонний продукт, бажано вирощений у відкритому ґрунті.

В іншому разі – огірок може завдати шкоди, бо зазвичай овочі, які ми купуємо «поза сезоном», містять велику кількість небезпечних нітратів. Найбільше їх акумулюється в шкірці та на кінчиках рослини, тож, якщо вже й вирішили побалувати себе зеленим хрумкутуном, то обов’язково треба його очистити.

Тим не менш, слушно завважити, що є низка захворювань, під час яких вживати огірки не бажано.

  • Оскільки цей овоч у свіжому вигляді підвищує кислотність шлункового соку, то недужим на гастрит, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки доречно мінімізувати його споживання.

  • Від солоних/маринованих огірків ліпше відмовитися людям, що страждають на захворювання печінки, мають гіпертонію, атеросклероз, порушення водно-сольового обміну.

  • Ці овочі не рекомендовані тим, у кого знижена функція щитовидної залози.

Вам також має сподобатись...