Зі Всесвітнім днем медичної сестри!

Зі Всесвітнім днем медичної сестри!

Чуйність, віддане служіння людям, співпереживання їхньому болю, уважність, турбота, надання кваліфікованої допомоги та істинне покликання… Без усіх цих чеснот стати гарною медичною сестрою навряд чи вдасться. У цьому впевнені обидві наші співрозмовниці: і Антоніна Сидорова, що вже майже пів століття трудиться медсестрою, і її молода колежанка Ніна Косенко, чий сестринський стаж нещодавно перетнув п’ятирічний рубіж.

Сьогодні ці жінки разом із майже сотнею медсестер КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Сумської міської ради та мільйонами інших представниць однієї з наймилосердніших професій у світі святкують День медичної сестри.

Зі Всесвітнім днем медичної сестри!Для Антоніни Сидорової, яка трудиться в амбулаторії №2 ЦПМСД №1, медицина – це її невичерпне натхнення і безкрая любов, з якими вона йде пліч-о-пліч усе своє життя. «У людей бувають різні мрії, а в мене із самого дитинства була лишень одна – стати медичною сестрою, – каже співбесідниця. – Тож зрозуміло, що після школи я пішла за заповітною мрією, вступивши до Лебединського медучилища».

Із 1974 року Антоніна Олександрівна долучилася до сестринського гурту Центральної міської лікарні в Сумах, і відтоді щоденно пересвідчується, що зробила правильний життєвий вибір. «Наша робота дуже-дуже непроста, – зізнається вона. – Однак і фізична втома, і неабияке моральне виснаження завжди повертаються сторицею, коли бачиш, як хвора людина поволі одужує, як у її втомлених від страждань очах загорається іскорка надії та радості…»

Антоніна Сидорова зауважує, що на її медсестринську долю випало чимало випробувань. Нерідко бувало, що просто бракувало робочих рук. «Траплялося, що сьогодні в приймальному відділенні залучена, а на ранок уже в урологічному допомога конче необхідна, – згадує співрозмовниця. – І що? Миттю щось перечитуєш, цікавишся в більш досвідчених колег – і за роботу. У нашій професії не має бути фраз ʺне можуʺ чи ʺне вміюʺ. Бо є пацієнт, здоров’я, а часом і життя якого залежать значною мірою від тебе».

Зі Всесвітнім днем медичної сестри!Історія Ніни Косенко особлива принаймні через те, що, навіть здобувши вищу фармацевтичну світу, вона не полишає улюблену справу – працює медичною сестрою загальної практики в амбулаторії №1 ЦПМСД №1. «Трапляється так у житті, що тобі дають дуже слушну пораду, за яку ти вдячний усе своє життя, – каже співбесідниця. – Ось і моє зацікавлення медсестринством зародилося завдяки батькам. Із часом інтерес поволі переріс у щире захоплення, яке з кожним роком лишень збільшується, дедалі міцніє. Повірте, коли є відчуття: ось тут я маю бути, ось цим я маю займатися – це неперевершено».

Ніна Сергіївна – представниця молодої генерації медсестер, чий досвід пов’язаний виключно з роботою в умовах реформованої медичної галузі України. За її словами, сучасний світ не дозволяє сидіти склавши руки, він повсякчас трансформується, розвивається, і щоби «бути в тренді» – треба постійно вдосконалюватися. Це стосується як системи охорони здоров’я загалом, так і кожного окремо взятого лікаря чи медичної сестри. «Мене тішить, що українська медицина тяжіє до кращого світового досвіду, – зазначає співрозмовниця. – Звісно, може, не все відразу вдається, але ми йдемо вперед».

А ще медична сестра радіє з того, що саме Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 став її місцем роботи. «Атмосфера, колектив, лікар, із яким працюєш у тандемі… Усе це або допомагає тобі рости, щодень ставати кращою, ані ні. На щастя, у мене перший варіант», – щиро усміхаючись, зауважує Ніна Косенко.

Користуючись нагодою, сердечно вітаємо медичних сестер ЦПМСД №1 із професійним святом. Зичимо, щоби ваші щоденні зусилля, добро й турбота поверталися сторицею, щоби щастя, добробут і кохання назавжди оселилися у ваших домівках. Хай збуваються мрії, легко досягається кожна поставлена мета. Дякуємо вам за невтомну працю та чуйні серця!

Вам також має сподобатись...